Pomôžme zvieratkám v útulku!

Milí fanúšikovia filmu,

zima nám klope na dvere a tak sme v spolupráci s OZ CNZ Ružomberok pripravili akciu pre zvieratká v ich útulku. Ak k nám do kina donesieš veci, ktoré útulok toľko potrebuje

- konzervy, kapsičky, pamlsky

- obojky a vodítka /nové, zachovalé/

- deky /nové, zachovalé/

- hračky pre psy a mačky

- čistiacie prostriedky /jar, savo, sanitol, .../

odmeníme ťa stredným popcornom ;)

Útulok môžete podporiť aj priamo, viac info na ich webe: www.cnz.sk

 

ĎAKUJEME !

Otvárame!

Milí diváci,

od 14.1.2022 sme tu konečne pre Vás ! :) Budete si môcť vychutnať filmy ako Klan Gucci, Tri oriešky pre Popolušku, Spider-Man: Bez domova, West Side Story a ďalšie. Podme si však zrhnúť pravidlá v Kine Kultúra.

Kino Kultúra Ružomberok je označené ako: 2. stupeň - stredne rizikové podujatia. Fungujeme v režime OP.*

 

Pri vstupe je potrebné preukázať sa dokladom o očkovaní, alebo prekonaní choroby COVID-19. 

Režim: OP* (očkovaní, prekonaní)

Kúpou vstupeniek berie zákazník na vedomie, že Kino Kultúra Ružomberok funguje v režime OP* a súhlasí s dodržaním podmienok pre vstup do Kina Kultúra Ružomberok podľa platného COVID automatu.

*OP =

1. osoba kompletne očkovaná

Za kompletne očkovanú osobu sa na účely tejto vyhlášky považuje:

a)osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 sdvojdávkovou schémou, avšak nie viac ako 9 mesiacovpo aplikácii poslednej dávky, alebo

b)osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 sjednodávkovou schémou, avšak nie viac ako 9 mesiacovpo aplikácii poslednej dávky, alebo

c)osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látkyproti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochoreniaCOVID-19, avšak nie viac ako 9 mesiacov po aplikácii poslednej dávky, alebo

d)osoba do 12 rokov advoch mesiacov veku.“.

2. osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami. 

3. vstup s certifikátom o výnimke z očkovania podľa odborného usmernenia MZ SR

 

Prekrytie horných dýchacích ciest

Vstup a pobyt v kine je možný len s prekrytím horných dýchacích ciest, podľa aktuálneho covid automatu je potrebný RESPIRÁTOR. Výnimka sa vzťahuje pre deti do 6 rokov.

Povinné uschovanie údajov

Pri vstupné je potrebné na seba nechať telefónny kontakt. Tento údaj sme povinný uschovať po dobu 2 týždňov od ukončenia podujatia a to na účely epidemiologického vyšetrovania, po uplynutí uveden doby budú tieto údaje zničené

Bufet

Bufet je otvorený, konzumácia v sále je samozrejme povolená :)

Bezpečnosť a kapacita

Náš záujem je všeobecná bezpečnosť a tak zabezpečujeme pravidelné vetranie sály na princípe prúdenia vonkajšieho vzduchu. Tiež je znížená kapacita sály na 50% a pravidelne dezinfikujeme priestor kina a dotykové plochy.

- v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná ostať v domácej izolácií,

- ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto kultúrneho podujatia,

- v priestoroch kina sa zakazuje podávanie rúk

- maximálny počet návštevníkov na jedno premietanie je: 100

- rizikovým skupinám (osoby vo veku 60 a viac rokov, osoby s chronickým ochorením srdca, ciev, pľúc, obličiek a metabolického systému a osoby s oslabenou imunitou a tehotné ženy) sa odporúča zvážiť účasť s výnimkou už zaočkovaných osôb,

Dodržiavanie protipandemických opatrení v Kine Kultúra Ružomberok

V Kine Kultúra Ružomberok je potrebné dodržiavať všetky platné opatrenia podla COVID automatu - https://automat.gov.sk/ Zoznam všetkých opatrení nájdete na kultúrnom covid automate na stránke www.kulturnysemafor.sk

Vrátenie vstupného:

Vstupné za vstupenky zakúpené online budú automaticky vrátené na účet/kartu z ktorej boli uhradené a to najneskôr do 10 pracovných dní.

Vstupenky zakúpené na pokladni budú vrátené po znovuotvorení kina/informačného centra v hotovosti po predložení vstupenky.

V Kine Kultúra už tento jún

Milí naši diváci,

vyzerá to tak, že sme na konci dlhého čakania a v mesiaci jún sa budeme môcť posadiť do kinosály, vychutnať si filmové novinky na striebornom plátne s výborným ozvučením a pri vyhovovujúcich podmienkach aj s obľúbeným popcornom v ruke. 

Aktuálne pracujeme na tom, aby sme pre Vás zabezpečili všetky premiérové tituly.  V mesiaci jún sa budete môcť tešiť na filmy ako: V zajatí démonov 3, Duša, Godzilla vs. Kong, Tiché miesto 2, Tom a Jerry, Bež!, Luca, Rýchlo a zbesilo 9, Matky, Otec a mnoho mnoho ďalších. 

Premietanie v kinosále bude až do zelenej fázy prebiehať za sprísnených bezpečnostných podmienkach. Okrem polovici kapacity sály bude treba dodržiavať aj nasledovné: 

1. potreba nosiť prekrytie dýchacích ciest počas celej doby trvania podujatia,

2. v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná ostať v domácej izolácií,

3. ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto kultúrneho podujatia,

4. zákaz podávania rúk,

5. informácia o maximálnom možnom počte návštevníkov,

6. rizikovým skupinám (osoby vo veku 60 a viac rokov, osoby s chronickým ochorením srdca, ciev, pľúc, obličiek a metabolického systému a osoby s oslabenou imunitou a tehotné ženy) sa odporúča zvážiť účasť s výnimkou už zaočkovaných osôb,

Naše priestory budeme samozrejme po každom predstavení dezinfikovať a všetky dotykové plochy budú dezinfikované v častých časových intervaloch.

Budeme sa tešiť na Vašu skorú návšetvu Kina Kultúra.

V Kine Kultúra bezpečne a s premiérami !

Milí diváci,

otvorenie Kina Kultúra už v novembri nás všetkých potešilo. Filmy na veľkom plátne nám všetkým už očividne chýbali, no teraz máme pre Vás ešte lepšiu správu. Od 10.12.2020 pribudnú do premietania aj premiérové filmy. V decembri sa tak môžeme tešiť na filmy: Nightlife, Princezná zakliata v čase, 100% vlk, Wonder woman 1984, Duša a toľko očakávanú komédiu Matky. To všetko samozrejme za dodržiavania bezpečnostných opatrení:

- V pri vstupe je potrebné dezinfikovať si ruky pripraveným dezinfekčným prostriedkom.

- Kapacita kinosály je znížená na 50% sedením v každom druhom rade, prosíme o dodržanie sedenia na vami zakúpenom mieste.

- V kinosále bude fungovať cirkulácia vzduchu vzduchotechnikou, ktorá zabezpečí čerstvý vzduch a zároveň kinosálu príjemne vyhreje.

- V celom priestore kina je zakázaná konzumácia občerstvenia a nápojov, zakazuje sa aj konzumácia vlastného občerstvenia a nápojov.

- Povinosťou zostáva nasadené rúško počase celého premietania a pri vstupe a odchode zo sály dodržiavať rozostupy 2m.

Veríme, že kombinácia týchto opatrení tak dokáže eliminovať riziko nákazy na minimum a zároveň nám dovolí nechať otvorené kino na dlhšiu dobu. 

Ďakujeme, že dodržiavate tieto nariadenia.

Budeme sa tešiť na Vašu najbližšiu návštevu.

Tak to skúsime už tento víkend. PREMIETAME!

Milí diváci,

uvolnenie opatrení zo dňa na deň prekvapilo azda každého a to vrátene distribučných spoločností. Kino Kultúra Ružomberok sa rozhodlo pre Vás premietať už tento víkend a to dni 20. a 21.11. Je jasné, že to nebudú filmové novinky, ale filmy, ktoré ste už možno videli, či sú dostupné na streamoch a internete. Veríme však, že potešíme aspoň tých divákov, ktorým ide o to trochu sa zasmať, uvolniť, jednoducho zájsť si s partiou, či rodinkou do kina.

Ponuka nových filmových titulov sa bude meniť každým dňom, no je pravdou, že aktuálne to nevyzerá ružovo. Pokial sa do premietania nezapoja aj multiplexy, ponuka titulov nebude zahŕňať novinky, ale iba reprízy. Veríme, že sa situácia zlepší a čoskoro uvidíme komédiu Matky, Nightlife a mnohé iné. Zatiaľ ďakujeme každému jednému divákovi za priazeň a trpzelivosť. 

Samozrejmosťou je u nás dodržiavanie bezpečnostných a hygienických opatrení, používanie dezinfekcie a meranie teploty pri vstupe do kina. Veríme, že ak sa budeme správať zodpovedne, budeme sa môcť tešiť na filmové novinky skôr. Ďakujeme.

Kolektív KDAH, a.s.

Darčekové poukážky

Čas Vianoc sa blíži a zháňanie darčekov začína. Preto sme si aj my v Kine Kultúra Ružomberok pripravili pre teba Vianočnú edíciu darčekových poukazov, ktoré sú dostupné od pondelka 16.11.2020.

Prečo kúpiť poukaz ako darček, keď sú kiná aktuálne raz zatvorené raz otvorené?
Veríme, že situácia sa ustáli začiatkom budúceho roka, ale pre istotu sme sa rozhodli, že práve tieto vianočné poukazy budú platné na celý rok 2021. Platnosť poukazu tak bude niekoľko násobne dlhšia, ako obyčajne. Obdarovaný si tak bude môcť vyberať z viac ako 200 titulov a to by už malo stačiť aj tomu najväčšiemu filmovému maniakovi.
Treba poukaz dopredu objednať ?
Netreba, poukazy budú bežne v predaji v informačnom centre mesta, ak by si však potreboval väčšie množstvo poukazov ako 5ks pre istotu nám napíš na našom FACEBOOKU alebo mailom na robert.maslo@kdah.sk a nachystáme ti ich na tvoje meno do informačného centra

Filmy na striebornom plátne sú tu pre nás už dlho a veríme, že aj dlho budú. Pre viacerých z nás by bolo znovuotvorenie kín a kultúry veľmi pekným darčekom samo o sebe. Veríme však, že sa všetko zlepší a už onedlho si všetci spolu budeme môcť vychutnať v našej sále filmové novinky. Zatiaľ ďakujeme každému jednému z vás a skrátme si čakanie napríklad aj hladaním darčekov.

 

Kolektív Kina Kultúra Ružomberok 

Opäť zatvorené

Milí fanúšikovia filmu a kultúry,

mnohí z Vás sa tešili na filmy ako Karel, Nightlife, Princezná zakliata v čase, Matky, Free Guy, Perinbaba a dva svety a mnohé iné. Aktuálne opatrenia ÚVZ Slovenskej republiky však zatvárajú kultúrne domy a kiná po celom Slovensku a rušia verejné podujatia až do odvolania.

Je nám úprimné ľúto, že k tejto situácií došlo, veríme však, že keď sa nám podarí znovuotvoriť kino prídete nás navštíviť. Ďakujeme Vám za pochopenie a trpezlivosť.

Premietame ďalej!

Milí fanušíkovia filmu a kultúry,

pandémia koronavírusu nás negatívne ovplyvňuje každým dňom, preto veríme, že je dôležité premietať a prinášať kultúru, či azda trochu úsmevu v týchto ťažkých časoch prostredníctvom filmov na striebornom plátne.

Od 1.10. tu budeme stále pre Vás. Kým budeme mať pre Vás filmy a vy ich budete chcieť vidieť, stačí zájsť do Kina Kultúra v Ružomberku.

Situáciu samozrejme nezľahčujeme a pripravili sme pre Vás sedenie o kapacite 48 miest s rozostupmi, ktoré je potrebné dodržiavať, ak nie ste partneri, rodinní príslušníci, alebo osoby žijúce v jednej domácnosti. Tak isto stále platí povinnosť nosenia rúška, alebo inej ochrany horných dýchacích ciest a dezinfekcie rúk pri vstupe do nášho/vášho kina.

Program budeme priebežne upravovať a vždy aktuálny nájdete na našej úvodnej stránke.

 

 • Vstup do kina a pobyt v kine je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka) 
 • V priestoroch Kina Kultúra sa zakazuje konzumácia akýchkoľvek pokrmov, či nápojov.
 • Pri vstupe do kina si aplikujte dezinfekciu na ruky
 • Pravidelne si umývať ruky mydlom a teplou vodou, následne ruky utierať do jednorazových papierových obrúskov,
 • Vstup do kina je kontrolovaný pracovníkom kina, ktorý Vám môže na základe príznakov, alebo námatkovo zmerať teplotu. Ak je zvýšená, budete požiadaný opustiť kino. Tak isto Vás prosíme, aby ste nenavštevovali kino, ak máte príznaky akútneho respiračného ochorenia.(Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujucého lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.
 • V priestoroch kina je zakázané podávať si ruky, pozdraviť sa môžete kývnutím, či žmurknutím :)
 • V kinosále zaujmite miesta, ktoré sú vyznačené na vašej vstupenke a rešpektujte prípadné usmernenia personálu

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu!

 

 

V kine už takmer ako za stara

Milí naši diváci,

sme radi, že dňom 10.6. sme o ďalší krok bližšie k premietaniam ako pred COVID19. Najlepšou správou nie je len znovu-otvorenie bufetu, kde si môžete zakúpiť svoj obľúbený nápoj a čerstvý popcorn, ale aj povolenie konzumácie týchto pochutín priamo v kinosále! :) Veríme, že postupne si nájdete cestu späť do kina viaceri a my Vám na oplátku budeme môcť ponúknuť filmové novinky na striebornom plátne. Zároveň však ostávajú v platnosti aj niektoré hygienické opatrenia. Podme si ích pripomenúť:

 • Vstup do kina a pobyt v kine je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka) - táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov 
 • Pri vstupe do kina si aplikujte dezinfekciu na ruky
 • Pravidelne si umývať ruky mydlom a teplou vodou, následne ruky utierať do jednorazových papierových obrúskov,
 • Vstup do kina je kontrolovaný pracovníkom kina, ktorý Vám môže na základe príznakov, alebo námatkovo zmerať teplotu. Ak je zvýšena budete požiadaný opustiť kino. Tak isto Vás prosíme, aby ste nenavštevovali kino, ak máte príznaky akútneho respiračného ochorenia.(Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujucého lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.
 • V priestoroch kina je zakázané podávať si ruky, pozdraviť sa môžete kývnutím, či žmurknutím :)
 • Odporúčame pri kúpe vstupeniek vynechať jedno miesto medzi už zakúpenými vstupenkami
 • V kinosále zaujmite miesta, ktoré sú vyznačené na vašej vstupenke a rešpektujte prípadné usmernenia personálu
 • V kinosále je dovolené konzumovať jedlá zakúpené v bufete, pričom povinnosť rúška sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu občerstvenia.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu!

 

 

Kino Kultúra otvorené

Milí naši diváci,

tešíme sa na Vás na znovuotvorení v Kine Kultúra už tento štvrtok 4.6. Program premietaní otvorí český film V SIETI, ktorý sa aj napriek bezpečnostným podmienkam dostáva k divákom naprieč celým Českom a slávi úspech.

Chceli by sme Vás požiadať o dodržiavanie týchto hygienických a protiepidemiologických opatrení:

 • Vstup do kina a pobyt v kine je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka) - táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov 
 • Pri vstupe do kina si aplikujte dezinfekciu na ruky
 • Pravidelne si umývať ruky mydlom a teplou vodou, následne ruky utierať do jednorazových papierových obrúskov,
 • Vstup do kina je kontrolovaný pracovníkom kina, ktorý Vám môže na základe príznakov, alebo námatkovo zmerať teplotu. Ak je zvýšena budete požiadaný opustiť kino. Tak isto Vás prosíme, aby ste nenavštevovali kino, ak máte príznaky akútneho respiračného ochorenia.(Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujucého lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.
 • V priestoroch kina je zakázané podávať si ruky, pozdraviť sa môžete kývnutím, či žmurknutím :)
 • Odporúčame pri kúpe vstupeniek vynechať jedno miesto medzi už zakúpenými vstupenkami
 • V kinosále zaujmite miesta, ktoré sú vyznačené na vašej vstupenke a rešpektujte prípadné usmernenia personálu
 • V kinosále je dovolené konzumovať jedlá zakúpené v bufete, pričom povinnosť rúška sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu občerstvenia.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

 

 

V Kine už čoskoro!

Milí naši diváci,

tešíme sa na Vás na znovuotvorení v Kine Kultúra už tento štvrtok 4.6.

Program premietaní otvorí český film V SIETI, ktorý sa aj napriek bezpečnostným podmienkam dostáva k divákom naprieč celým Českom a slávi úspech.

Vstupenky si budete môcť čoskoro zakúpiť online a v deň premietania 30 minút pred premietaním. Všetky podmienky vstupu na premietania upresníme dnes, po vyhlásení vlády SR.

Mimoriadna správa!

MIMORIADNA SPRÁVA ❗️❗️❗️

Mesto Ružomberok s okamžitou platnosťou:
zakazuje organizovanie kultúrno-spoločenských udalostí, organizovaných v území mesta Ružomberok vrátane premietania filmov, koncertov, besied...;viac na: https://www.facebook.com/mesto.ruzomberok/photos/a.336145545789/10163453331725790/?type=3&theater

 

KDAH, a.s. s okamžitou platnosťou ruší všetky plánované premietania v Kine Kultúra až do odvolania. V prípade, ak máte zakúpený, alebo zarezervovaný lístok na jedno z premietaní na najblížšie obdobie, postupujte nasledovne:

- V prípade rezervácie: bude rezervácia automaticky zrušená, prosíme Vás neuhrádzajte ju online

- V prípade zakúpenia vstupenky na pokladni kina, alebo v informačnom centre mesta: Vstupenku bude možné stornovať na predajných miestach hneď po otvorení našej prevádzky. KDAH, a.s. je od 16.3. zatvorená vrátane všetkých pobočiek až do odvolania. Vstupenky budeme stornovať aj spätne. 

- V prípade zakúpenia vstupenky online: Vstupenka na premietanie bude automatický stornovaná minimálne 24h pred plánovaným premietaním, suma aj s online poplatkom Vám bude vrátena na účet do 5 pracovných dní od stornovania vstupenky.

Darčeková poukážka

Rozmýšľate nad darčekom k narodeninám, pod stromček, dobrému zamestnancovi, alebo len tak pre potešenie?

Darčeková poukážka do Kina Kultúra Ružomberok je potom perfektnou voľbou pre všetkých filmových maniakov a maniačky, no aj pre niekoho, kto si chce užiť nový film v našom kine.

Ak máte záujem napíšte nám správu na našom facebooku :facebook.com/kino.ruzomberok alebo mail na robert.maslo@kdah.sk

 

Nájdi svoj film